Online dokumentace

Zde je k dispozici online dokumentace k programu Ordinace PUSSA.

Kompletní dokumentaci je k dispozici v PDF tvaru a lze ji získat na stránce Ke stažení. Online dokumentace obsahuje několik kapitol, které v základní dokumentaci nejsou.

On-line dokumentace

Technický deník

Technický deník slouží pro průběžné dokumentování změn v programu Ordinace. Je aktualizován v reálném čase, tedy ihned po dokončení a otestování změn programátorem.

Technický deník

Odkazy

Program Ordinace je naprogramován v databázovém vývojovém prostředí PC Fand české společnosti Alis s.r.o. Stránky týkající se PC Fandu najdete zde. Nejdete zde mnoho informací.

Znalostní báze

Windows 10 a program Ordinace

S příchodem nových Windows 10 současně přichází i zcela nové problémy. Pochopitelně stále platí, že Ordinace PUSSA funguje pouze na 32. bitových verzích Windows, protože se jedná o DOS aplikaci. Na 64. bitových verzích Windows lze Ordinaci spustit pouze pomocí emulátoru.

Pokud se Vám po přechodu na Windows 10 zobrazí chybové hlášení "NTVDM has encountered..." postupujte následovně:

  • Ve stavovém řádku Windows 10 stiskněte tlačítko se symbolem lupy vlevo dole, do pole „Prohledat Windows“ napište CMD a potvrďte OK. Zobrazí se okno s příkazovou řádkou.
  • Klikněte na ikonu v levém horním rohu okna s příkazovou řádkou a zvolte Vlastnosti.
  • Ve vlastnostech se přepněte do záložky Možnosti, zaškrtněte volbu "Použít starší konzolu" a stiskněte OK.
  • Zavřete okno s příkazovou řádkou kliknutím na křížek v pravém horním rohu okna nebo napište exit a stiskněte Enter.

Aliquet risus, penatibus, ac integer ultricies ultricies elementum augue proin habitasse placerat. Nunc habitasse duis, elementum, porttitor porta? Purus, ac odio. Habitasse, egestas vut.